1η Συνάντηση με γονείς και κηδεμόνες

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε στο χώρο του σχολείου μας, τους γονείς-κηδεμόνες για το ακαδημαικό έτος 2023-2024. Παρουσιάσαμε τον Εσωτερικό Κανονισμό του Σχολείου, τον προγραμματισμό για προσχεδιασμένες δράσεις και Πολιτιστικά Προγράμματα στα οποία θα συμμετάσχουμε, τις ενέργειες που έχουν γίνει για εξασφάλιση ιδιωτικού χώρου parking, βελτίωση υλικοτεχικής υποδομής (σύνδεση internet στις αίθουσες διδασκαλίας, τοποθέτηση μηχανών προβολής, κλπ.) Τέθηκαν οι παιδαγωγικοί άξονες πάνω στους οποίους θα χτίσουμε την εκπαιδευτική διαδικασία ώστε να εκπληρώσουμε τους γνωσιακούς στόχους μας.

Στο σχολείο μας επιδιώκουμε την επικοινωνία, την συνεργασία και τη βιωματική εμπειρία ως πολυκύτταρος οργανισμός.

Με εκτίμηση η Διευθύντρια