5-4-2017: Επίσκεψη στο Χαμόγελο του Παιδιού

Την Τετάρτη 5 Απριλίου 2017 αντιπροσωπεία 10 μαθητών του σχολείου μας επισκέφτηκε το Χαμόγελο του Παιδιού στο Μοσχάτο.

logo xamogelo

Η δράση και αυτή τη φορά υλοποιήθηκε ύστερα από επικοινωνία με την υπεύθυνη κοινωνική λειτουργό κ.Κονταξή Μαρία.

Οι 10 μαθητές που αντιπροσώπευσαν το σχολείο μας ήταν:

• από τη Β΄Λυκείου οι μαθητές: Μπόζα Άννα, Νταούλη Μαρία, Οικονομάκης Βασίλειος, Πολυχρονιάδου Νεφέλη, Τσίγκο Κατερίνα και
  • από την Α΄Λυκείου οι μαθητές: Αγαλιώτη Εύα, Αγαλιώτη Ηλέκτρα, Καραελευθερίου Μαρία, Μαρτινόπουλος Ανέστης και Σπαχίου Ιωάννα.

Τους μαθητές συνόδευσε ο καθηγητής του σχολείου μας κ.Χαλικιάς Δημήτριος.

Οι μαθητές μας γνώρισαν και συνομίλησαν μαζί με τα παιδιά του Χαμόγελου με πολύ μεγάλη χαρά και διάθεση.

Στο τέλος της επίσκεψης παραδώθηκε χρηματική προσφορά, συγκεντρωμένη από το σύνολο της σχολικής κοινότητας του 3ου ΓΕΛ Πειραιά, για ενίσχυση του έργου του Χαμόγελου.

Πολλά συγχαρητήρια στο Χαμόγελο του Παιδιού για το τόσο σημαντικό έργο που προσφέρει!

logo hamogelo moshato