20-9-2016: Συμμετοχή στην πανελλήνια εκστρατεία συγκέντρωσης σχολικών ειδών για το «Χαμόγελο του Παιδιού»

Tο τρέχον σχολικό έτος (2016-17) το 3ο ΓΕΛ Πειραιά συμμετείχε στην πανελλήνια εκστρατεία συγκέντρωσης σχολικών ειδών για το «Χαμόγελο του Παιδιού».

logo xamogelo

Η συλλογή των σχολικών ειδών πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου μας από τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου ως και τη Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2016.

Τα σχολικά είδη παρέλαβε από το σχολείο την Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2016 ο υπεύθυνος από το «Χαμόγελο του Παιδιού» κ.Παπάζογλου Ιορδάνης.

«Το Χαμόγελο του Παιδιού» την περσινή χρονιά κάλυψε τις ανάγκες 3.601 μαθητών, χάρη στην πολύτιμη και συγκινητική προσφορά του κόσμου, εξασφαλίζοντάς τους τα απαραίτητα σχολικά είδη.

hamogelo 25 08 2016

Ελπίζουμε με τη συμμετοχή μας στην πανελλαδική αυτή εκστρατεία, να βοηθήσουμε και εμείς το «Χαμόγελο του Παιδιού» στην υλοποίηση της σημαντικής αυτής δράσης του.

Όλοι μαζί να καταφέρουμε να μην αφήσουμε κανένα παιδί χωρίς τα απαραίτητα, ώστε να ξεκινήσει με αξιοπρέπεια και χαμόγελο τη νέα σχολική χρονιά!