23-6-2017: Αποστολή πλαστικών καπακιών στον Πανελλήνιο Σύλλογο Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων Ανηλίκων «Αγάπη για Ζωή»

Την Παρασκευή 23 Ιουνίου 2017, για 2η συνεχή χρονιά, συμμετείχαμε στην δράση του Πανελλήνιου Σύλλογου Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων «Αγάπη για Ζωή» με την αποστολή πλαστικών καπακιών.

kapakia f1

Μια εκ των δράσεων του Συλλόγου είναι η συλλογή πλαστικών καπακιών, τα οποία και χρησιμοποιεί για την αγορά αναπηρικών αμαξιδίων για συμπολίτες μας που έχουν σχετική ανάγκη.

Οι 6 κούτες Α4 με πλαστικά καπάκια που στάλθηκαν στο Σύλλογο «Αγάπη για Ζωή», συλλέχθηκαν από τη σχολική κοινότητα του 3ου ΓΕΛ Πειραιά κατά το σχολικό έτος 2016-17 (από Σεπτέμβριο του 2016 ως και Ιούνιο 2017).

Υπεύθυνοι για την οργάνωση και το συντονισμό της δράσης ήταν οι καθηγητές κ.Καραγιάννη Βασιλική και κ.Χαλικιάς Δημήτριος.

Συγχαρητήρια στο Σύλλογο «Αγάπη για Ζωή» για το κοινωνικό έργο που προσφέρει.

kapakia f3